تاریخ امروزیکشنبه , ۴ اسفند ۱۳۹۸

علت تیرگی زیر چشم

اکثر افراد در بعضی از روز ها شاهد حلقه های سیاه زیر چشم هستن .
بعضی با محصولات آرایشی سعی در پنهان کردن این موضوع میکنن بعضی در رژیم غذایی و ساعت خوابشون به دنبال مشکل میگردن و به دنبال علت تیرگی زیر چشم خود هستند.

علت اصلی سیاهی زیر چشم چیست؟

کبودی و سیاهی زیر پلک پایین پدیده ی ناخوشایندی ِ که زن ها و مرد ها رو درگیر میکنه و متاسفانه به راحتی هم نمیشه از دستش خلاص شد .
گرچه اکثر افراد خستگی را عامل اصلی این سیاهی میدانند اما عوامل زیادی میتواند این پدیده را ایجاد کند در اینجا باهم به چند علت را برای تیرگی زیر چشم بررسی میکنیم.

بالا رفتن سن:
با بالا رفتن سن پوست شما نازک تر میشه و چربی و کلاژن پوست هم کمتر! در نتیجه عروق خونی زیر چشم راحت تر دیده میشن که نمای تیره ای رو به زیر چشم شما میده.

کشیدگی عضلات  اطراف چشم :
خیره شدن به صحفه ی گوشی،کامپیوتر و یا تلویزیون باعث کشیدگی در عضلات خارج چشمی میشن که این کوشش باعث بزرگ شدن رگ های اطراف چشم و در نتیجه تیره بنظر رسیدن اطراف چشم میشه پس ساعات استفاده از وسایل الکترونیکیتون رو کنترل کنید!

آلرژی ها:

در آلرژی با ازاد شدن هیستامین (واسطه های شیمیایی که بدن شما در پاسخ به عوامل الرژی زا ازاد میکنه ) عروق خونی اتساع پیدا میکنن و در نتیجه واضح تر میشن که همین عمل سبب تیرگی زیر چشم میشه هم چنین خارش و خشکی چشم که در آلرژی هست باعث میشه چشماتون رو بیشتر بمالید که همین امر میتونه به عروق کوچیک اسیب بزنه و سیاهی هارو ایجاد کنه.

کم آبی :
نخوردن مقادیر کافی آب یکی از اصلی ترین دلایل ایجاد شدن حلقه های سیاه زیر چشم ِ.

در معرض خورشید قرار گرفتن :
وقت گذروندن زیر آفتاب به مقدار زیاد باعث ایجاد حلقه های تیره میشه وقتی ما زیر نور خورشید قرار میگیریم بدن ما شروع به تولید بیشتر ملانین میکنه ک پیگمنت ها یا رنگدانه هایی هستن که پوست مارو برنز و تیره میکنن که همین عامل باعث تیره شدن پوست زیر چشم هم میشه.

ژنتیک:
سابقه ی خانوادگی که باعث ایجاد حلقه های سیاه در کودکی میشه که با افزایش سن میتونن بدتر هم بشن!

البته بعضی از بیماری ها هم میتونن باعث سیاهی زیر چشم بشن  مثل اختلالات تیرویید پس اگر راه های زیادی و امتحان میکنید ولی باز هم حلقه های سیاه سرجاشون هستن حتما چک اپ بشید

یک پینگ

  1. پینگ‌بک: آب مروارید از تشخیص تا درمان - دورطب

2 نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *